(095) 561 86 71

Як купити твердолистяну техсировину на аукціонах ТБ УЕБ

За вигідною вартістю придбати технічну деревину твердих листових порід можна на електронних відкритих торгах. Згідно діючого українського законодавства, крупні лісгоспи, обсяг прибутки яких перевищує 10 млн.грн. на рік, зобов’язані реалізувати не менше чверті своїх продукції на публічних торгах. Основним майданчиком купівлі-продажу через відкриті аукціони є державна онлайн система ProZorro, через яку проходять сотні угод кожного дня. Завдяки роботі прозорої системи державних закупівель, та партнерськими ресурсам. Кожен може долучитися до торгів та купити продукцію за вигідними ринковими цінами.

Одним з крупних партнерів Прозорро є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа». Інформацію про ТБ УЕБ, торги та послуги можна знайти на офіційному сайті біржі sale.ueex.com.ua.

Призначення твердолистяної технічної деревосировини

Техсировина дерев листових порід широко використовується для опалювання, а також різноманітних технічних потреб підприємств. З усього обсягу лісосировини, яку кожного року реалізують лісові господарства України більше половини відноситься до твердолистяних порід (дуб, бук, граб, ясень, береза). Твердолистяні породи майже не мають запаху, мають цільну та міцну структуру.

Характеристики та плюси твердих порід деревини:

  • Дуб. Заготівля дубу складає більше 15% від загального обсягу переробки. З дубових заготовок виготовляють опори, меблі, двері, сходи, кріпильні з’єднання, елементи каркасів та багато іншого. Дуб не гниє, відрізняється стійкістю до механічних ушкоджень.
  • Бук. Теж має щільну та міцну фактуру, піддається різним видам обробки. Але при висиханні може деформуватися, має схильність до загнивання у вологому середовищі. Часто використовується, як технічна деревосировина.
  • Граб. Дерево породи березових. Деревина стійка до загнивання, легко обробляється. Але має схильність до усихання.
  • Ясень. Ясеневі заготовки використовуються у виробництві меблів, сходинок, дверей, елементів оздоблення. Часто використовується для виготовлення струганого та лущеного шпону. Відрізняється стійкістю до деформації про висиханні, довговічністю.

Про те, як вигідно продати тверду лісосировину на електронних торгах читайте за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/tehsyrovyna-tl-realizujetqsya-na-prozorro-prodazhi.

Як реалізувати технічну деревину твердих порід через публічні торги

Щоб продати ліс на онлайн платформі ProZorro.Sale, потрібно пройти реєстрацію на відкритому ресурсі та завести особистий кабінет. Якщо ви плануєте продавати лісосировину на публічних аукціонах, потрібно заповнити форму та вказати породу, сортамент, обсяг партії та початкову ціну аукціону. Інформація, яка публікується на Прозорро, також з’являється на партнерських майданчиках – щоб збільшити охоплення та залучити максимальну кількість учасників. Відкритість електронних торгів дає можливість продати продукцію за справедливими цінами. Якщо лісгосп працює чесно та прозоро, без тінявих схем та договорняків, йому вигідно продавати деревину саме через аукціони.

При формування цін рекомендується орієнтуватися на ринкову вартість деревини аналогічного сортаменту та породи. Якщо ціна буде занижена, учасники торгів не будуть пропонувати високу ціну, а будуть орієнтуватися на пропозицію продавця. Так лісгосп може недоотримати прибуток. При моніторингу ринку потрібно вивчати останні тенденції попиту та пропозиції у цьому сегменті. Також потрібно продумати вимоги до покупця, які згодом будуть викладені у контакті.