(095) 561 86 71

Електронний автоаукціон: що це і навіщо потрібен? 

В Україні електронні аукціони, на яких здійснюється продаж і купівля конфіскату, в тому числі автомобілів (конфіскованого банками заставного транспорту, комерційного майна, вилученого після банкрутства компанії, або заарештованих вантажних і легкових машин) – досить поширена практика.

Це надає багатьом шанс недорого і швидко купити авто через торги на онлайн-майданчиках. Для того, щоб приймати участь в тендері, досить зареєструватися на офіційному електронному майданчику системи Прозорро.Продажі. Дізнатись про актуальну адресу діючого ресурсу можливо на ресурсі Megasale.

Взагалі Україна одна з тих країн, де популярністю користуються два типи аукціону: очний та онлайн. Перший проводять у спеціально облаштованих приміщеннях, а платформою для других служать інтернет-майданчики.

Суть продажів на автомобільних аукціонах проста. Дилер обирає необхідний лот (в даному випадку автомобіль) і пропонує продавцю свою ціну (ставку). І так роблять всі інші учасники. Переможцем стає той, хто запропонував найвигіднішу ставку. Потім відбувається оформлення документів, що підтверджують придбання автомобіля, і транспорт доставляють переможцю. 

Такого роду торги надають можливість вигідно реалізувати різні види легкового і вантажного рухомого майна, найчастіше з числа заставних машин (які були в заставі банку), а також конфіскованих (вилучених) з питань банкрутства підприємства.

Як відбувається реалізація автотранспорту на аукціоні? 

Для того, щоб отримати можливість взяти участь в торгах і придбати машину, яку, наприклад, продає банк, необхідно вчинити декілька дій. По-перше, необхідно пройти процедуру реєстрації на акредитованому електронному майданчику системи Прозоро.Продажі. Після цього учасник отримує можливість обрати на сайті потрібний лот, вивчити інформацію про вартість.

Після вивчення інформації можливо подати заявку на участь в торгах. Під час подання заявки, кожен учасник повинен сплачувати внесок, а вже після цього процедура переводиться до безпосередньої участі в аукціоні. 

На сайтах електронних майданчиків можливо дізнатись про транспортні засоби, які були внесені банківськими установами до заставного транспорту. Саме за це майно будуть проходити майбутні торги між особами-учасниками.

У разі виникнення питань або складнощів під час реєстрації, радимо звернутися за допомогою до менеджерів електронного майданчика, котрий ви обрали. Окрім того  інформаційний ресурс megasale.com.ua, котрий надасть відповіді на найпоширеніші питання у структурі роботи електронних платформ системи Прозорро.