(095) 561 86 71

Плюси продажу лісу через платформу Прозорро

Лісогосподарства та лісозаготівельні компанії, які належать до державної та комунальної власності, зобов’язані продавати не менше 25% від встановленого обсягу заготівлі через онлайн систему Прозорро. Це зручний сервіс публічних державних закупок, який відрізняється відкритістю та доступністю. Згідно нової постанови про продаж необробленої деревини, ухваленої у лютому 2020 року, деревину потрібно продавати через публічні аукціони на ProZorro.Sale. Система Прозорро має партнерів – таких, як Українська Універсальна Біржа (УББ). Пройти реєстрацію на партнерському онлайн ресурсі можна за посиланням sale.uub.com.ua

Реформа ринку продажу лісо сировини

Щоб запобігти корупційним схемам у сфері продажу вітчизняного лісу, було започатковано та впроваджено електронну систему закупівель – ресурс Прозорро. Завдяки системі захисту та прозорості всіх процедур учасники не можуть домовитися між собою. Змови відстежуються контролюючими органами та громадськими активістами. Такі порушення жорстко караються, від зняття лоту з торгів до санкцій неучасті у публічних аукціонах.

Особливості проведення електронних торгів лісом на Прозорро

Веб платформою державних закупівель Прозорро.Продажі можуть користуватися не тільки державні та комунальні підприємства. Прийняти участі у відритих електронних торгах можуть комерційні структури, компанії та підприємці. Для того, щоб оголосити аукціон, потрібно сформувати пропозицію з ціною, описом продукції, умовами виконання угоди. Для різних видів продукції на ресурсі Прозоро діють різні правила підготовки документації та строки розгляду тендерних пропозицій.

Як прийняти участь у оголошеному аукціоні:

  1. Зареєструватися на біржі УББ – перейшовши за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/perevagy-prodazhu-lisu-cherez-elektronnu-systemu-prozorro-sale
  2. Отримати консультацію про підготовку документів та процедури проведення електронних торгів.
  3. Перейти на ProZorro та через пошук знайти продавця чи покупця, який планує проведення публічного аукціону у напрямку, який вас цікавить.
  4. Пройти реєстрацію на Прозорро та подати заявку на участь у обраному тендері. Запропонувати свою ціну, виходячи з вартості лоту, яку встановив ініціатор торгів.
  5. В установлений час (якщо строк не буде продовжено по причині неправильної підготовки документів чи інших ситуацій, коли аукціон може бути призупинений) прийняти участь у торгах.

Учасники відкритого електронного аукціону не бачать цінові пропозиції інших учасників до початку онлайн торгів. Тільки після старту учасники можуть змагатися між собою , понижуючи чи підвищуючи ставки у рамках встановленого діапазону (0,5-3% від своєї початкової вартісної пропозиції). Торги відбуваються у три етапи. На фініші перемагає учасник, який запропонував найвищу ціну продажу. Ця інформація відображається в системі і сторони укладають договір у строки, встановлені чинним законодавством України.