(095) 561 86 71

Проведення комерційних аукціонів в ПроЗорро

Платформа ПроЗорро все ще вважається єдиним механізмом для проведення торгів в відкритому вигляді. Відкритість процедури означає, що за її ходом можуть спостерігати не лише учасники, але й звичайні люди, які не реєструвались на сайті електронного майданчику, а просто зацікавлені в тому, щоб дізнатися результати або пропозиції учасників.

Починаючи саме з державних торгів, варто зауважити, що вони повинні проходити виключно через систему ПроЗорро. Особливо, це стосується державних закупівель, регламент яких не повинен ніяким чином порушуватися.

Якщо ж говорити про комерційну процедуру, то організатор лоту не зобов’язаний проводити подібні аукціони в ПроЗорро. Це може бути його власна ініціатива, що пов’язана з економічною складовою та фактором прозорості.

Щоб дізнатися про те, як проходять аукціони з продажу землі, ви можете перейти сюди https://sale.ueex.com.ua/news/kupivlya-zemli-na-aukcioni-majdanchyka-tov-ueb й проглянути перелік справжніх оголошень. Більш того, на сайті української енергетичної біржі ви можете навіть надіслати свою цінову пропозицію для участі в процедурі.

Один із моментів, з якими повинні бути ознайомлені всі учасники – це той факт, що аукціон може бути стандартним або ж проходити в не зовсім звичайній формі й мати назву редукціон.

Обидва поняття є досить розповсюдженими і такі лоти дуже часто потрапляють до переліку оголошень на електронних майданчиках.

Різниця між цими двома процедурами проявляється в наступних моментах:

  • Аукціон – учасникам дається 3 раунди, протягом яких вони мають можливість підвищувати свої цінові пропозиції. Переможцем в такій процедурі вважається той користувач, що зміг запропонувати найбільш економічно вигідні умови. Система обирає переможця автоматично, опираючись на ціновий фактор;
  • Редукціон – це самий звичайний аукціон, але з врахуванням того моменту, що за основу береться принцип поступового зниження ціни. Відповідно, учасники спочатку надсилають трішки завищені пропозиції, щоб в 3-х раундах в них була можливість їх поступово занижувати.

Що стосується інших моментів, то обидві процедури проходять за схожим сценарієм та потребують від користувачів виконання однакових умов.

Редукціон – це той тип процедури, який можна поділити ще на дві категорії, він може бути простим або ж складним. В другому випадку, можуть враховуватися додаткові фактори, які збільшують перелік вимог для участі в процедурі.

Також даний тип аукціону можна поділити ще на дві групи:

  • Закрита – це торги, які проводяться за зачиненими дверима і звичайні користувачі не мають змоги дізнатися інформації про переможця пропозиції та результати процедури;
  • Відкрита – такі торги проходять в прозорому форматі, що дозволяє дуже просто спостерігати за процедурою спочатку й до самого завершення.

Є ще велика кількість інших моментів, що стосуються проведення аукціонів, але вони потребують вже більш детального ознайомлення.

Переваги проведення переговорної процедури

Опираючись на діюче українське законодавство та конкретні пункти про проведення публічних торгів, учасники повинні бути ознайомленні з основними позиціями й виконувати всі прописані там вимоги.

Говорячи про установи, що фінансуються державою, вони зобов’язані проводити всі закупівлі саме в конкурентній формі. Це означає, що потрібно створювати оголошення, публікувати його на електронних майданчиках та обирати переможця згідно заданого алгоритму.

Є окремі випадки, коли може допускатися проведення неконкурентної форми закупівлі і це допустимо лише як виняток.

Переговорна процедура – це одна з форм неконкурентних торгів, що дає змогу не готувати тендерної документації, заяв, пропозицій і тому подібного. Це форма діалогу, що може одночасно вестись з одним або декількома учасниками. Саме в такому форматі визначаються основні позиції співробітництва між сторонами.

Такий формат є допустимим лише за умови, якщо сума закупівлі є занадто низькою для створення тендерного оголошення або ж є якісь інші підстави для того, щоб не проводити закупівлі в формі аукціону або торгів.

Як пройти реєстрацію в ПроЗорро

Щоб отримати доступ до повного переліку оголошень з торгами та аукціонами і бути в курсі подій, що пов’язані з ПроЗорро, обов’язковою умовою є проходження процедури реєстрації.

Для цього, достатньо визначитись з електронним майданчиком, що акредитований в ПроЗорро і пройти на ньому процес авторизації. 

Головна умова – це вказання лише достовірної інформації та внесення повного пакету тендерної документації.

Що стосується подачі заявок – це окреме питання і до підготовки таких пропозицій потрібно підходити максимально відповідально, враховуючи всі вимоги та критерії до учасників.