(095) 561 86 71

Легалізація українського ринку деревини через Прозорро.Продажі

Серед головних задач, що тривалий час стояли перед українською владою, особливо гострою була легалізація ринку держмайна. Це також стосувалося і ринку деревини, що є цінним природним ресурсом країни. Лісова галузь довго не отримувала коштів, необхідних для подальшого розвитку, так як деревина продавалася на основі старих тіньових схем.

Корумповані українські посадовці реалізовували деревину на основі прямих домовленостей з бізнесменами, які давали їм хабарі. Деревина продавалася задешево, із-за чого держава втрачала кошти. Так тривало до 2020 року, тому що цей ринок належним чином не регулювався.

Та в лютому 2020 року, коли в силу вступила Постанова №1178, влада зобов’язала лісові господарства продавати деревину через відкриті онлайн аукціони, що проводяться в державній системі Прозорро.Продажі. На цих електронних торгах усі учасники змагають між собою за право купити деревину на рівних умовах. Завдяки цьому вдалося побороти корупцію та тіньові схеми продажу. Для того, щоб отримати більше цікавої інформації щодо того, як в Україні продається деревина, можна перейти до сайту https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupivlya-prodazh-kruglyaka-duba-v-ivano-frankivsku-na-elektronni/.

Особливості реалізації деревини на онлайн торгах

Відкриті аукціони щодо продажу деревини в Україні проводяться через електронні торгівельні майданчики (їх налічується більше 4 десятків), що акредитовані державним підприємством Прозорро. На цих майданчиках можна знайти лоти, що містять в собі 150 або більше кубометрів лісу. При цьому коштувати такий лот може від 200 000 гривень. В одному лоті знаходиться тільки один вид деревини.

Завдяки тому, що торги є відкритими для усіх, прийняти в них участь можуть як фізичні, так і юридичні особи. Тут звичайний громадянин або підприємець, що є власником невеликого бізнесу, може конкурувати з представниками великого бізнесу на рівних умовах.

Крім цього, спостерігати за тим, як проходять торги, можуть усі бажаючі. Серед сторонніх спостерігачів можуть бути навіть журналісти або працівники контролюючих органів. Завдяки цьому забезпечується принцип прозорості та відкритості. Жодних махінацій тут немає, так як за усім процесом уважно слідкують не тільки спостерігачі та учасники торгів, але й оператори торгівельного майданчику. При виявленні порушень учасника буде виключено із системи.